• ٠٢١٨٨٨٨٦١٩٧

درمان سرپایی واریس

درمان سرپایی واریس و انجام بهترین روش‌ها برای درمان بیماری‌هایی از جمله واریس همواره در صدر امور و خدمات پزشکی قرار داشته‌اند. واریس یکی از بیماری‌هایی است که تعدادی از افراد به آن مبتلا هستند و از آن رنج می‌برند. درمان سرپایی واریس نیز نمونه‌ای از این موارد می‌باشد.

دلایل درمان سرپایی واریس

واریس نام بیماری شایعی است که اغلب رگ‌های سطحی پا را در ناحیه ران، کشاله و پشت ساق متورم می‌سازد و موجب درد و التهاب در آن ناحیه می‌گردد. علل بروز واریس اغلب یا در اثر عوامل

ادامه مطلب

درمان مویرگ

درمان مویرگ چه کمکی به ما خواهد کرد؟ چرا درمان مویرگ از اهمیت زیادی برخوردار است؟ بیماری های پوستی و مشکلات مربوط به التهابات رگ و مویرگ ها علاوه بر ایجاد نازیبایی، می توانند یک عامل آسیب رسان به سلامتی نیز باشند. با روش های درمانی مویرگ میزان سلامتی خود را افزایش دهید.

دلایل آسیب و چگونگی درمان مویرگ

دلایل بسیاری وجود دارد که مویرگ های سطح پوست در صورت یا پا آسیب می بینند، مویرگ های سطحی پوست بر اثر عواملی همچون اثرات یک بیماری، نوسانات هورمونی و …

ادامه مطلب

کف اسکلروتراپی

کف اسکلروتراپی یک روش درمانی مؤثر و سرپایی برای بیماران مبتلابه واریس می‌باشد. استفاده از روش‌های برتر در درمان بیماری‌ها نقش مؤثری در کاهش درد و رنج بیماران دارد و کف اسکلروتراپی یکی از بهترین نمونه های آن است.

مختصری در مورد بیماری واریس

بیماری واریس به بیماری پیچ‌خوردگی و التهابات رگ‌های سرخرگی در قسمت سطح پا گفته می‌شود. رگ‌ها برآمده شده‌اند و به شکل برجسته نمایان می‌شوند، بیمار اغلب احساس درد، التهاب، خارش و خستگی در ناحیه پا را دارد و پس از مدتی ایستادن یا نشستن احساس درد می‌کند و درمان کف اسکلروتراپی

ادامه مطلب

درمان واريس همراه با زخم مچ پا

راحت ترين پانسمان گذاشتن چند گازاستريل اغشته به سرم نمكي استريل روي زخم زير جوراب واريس مي باشد ولی برخي بيماران استفاده ازكامفيل را ترجيح ميدهند.

زخم واريس ميتواند همراه با سوزش شديد باشد بخصوص بعد ازبرداشتن نسوج  ناسالم ازروي زخم. داروي ‘گاباپنتين ‘براي تسكين اين سوزش موثراست.

استفاده از”انتي بيوتيك” خوراكي بطورمعمول براي درمان زخم واريسي استفاده نمي شود. درصورت “سلوليت” پوستي بعد از ليزروكشيدن رگ واريسي دوره كوتاه انتي بيوتيك استفاده مي شود.

استفاده ازمحلولهای چرب گوناگون از جمله “آنتي بيوتيك” موضعي  براي

ادامه مطلب

انتظار شما از عمل

نتايج مطلوب عمل شامل بهبودي در ظاهر پا، از بين رفتن رگهاي واريسي و مویرگي همراه با حس سبكي درپاها هنگام ايستادن و راه رفتن است.

معمولآ ٩٥ در صد واريسها تنابی و زخم پا با عمل اول از بين ميروند.

احتمال زخم شدن پا درآينده دربيماراني كه مشكلات عمقي ندارند از بين مي رود و در آنهايي كه مشكلات عمقي دارند كاهش قابل توجه اي دیده می شود. در اين بيماران پوشيدن جوراب واريس زير زانو بمدت طولانی توصيه مي شود.

در بيماراني كه تغييرات پوست همراه با تيرگي و زخم دارند

ادامه مطلب

ويزيتهاي هاي بعدي

جهت كنترل ۱۰ الی١٢ روز بعد از عمل به مطب (در ساعت معمول ۵ الی۷) مراجعه فرمائيد كه پا ديده شود و با انجام سونوگرافي ازموفقيت عمل اطمينان حاصل شود. ويزيت هاي بعدي براي كنترل هزينه اي ندارند.

معمولآ ويزيت بعدي ٣ ماه بعد ازعمل است و درآن زمان شايد نيازبه چند تزريق ماده رگ خشك كن و يا سكلروزنت براي رفع واريس باقي مانده لازم باشد.

ادامه مطلب

بعد از درمان موی رگها

بعد ازتزريق مویرگها يا رگهاي ريزآبي، اين رگها بعد از عمل بيشتراز اول  ديد مي شوند. اين حالت ابتدا بيماررا با اين تصور كه تزريق آن رگها ازقلم افتاده است نگران مي كند ولي درعمل اين علامت خوبي است، معاينه با وينلايت به خوبي اين نكته را نشان ميدهد و مشاهده ان نگراني بيمار را كم ميكند. رگها بعد ازچند هفته محو خواهند شد. دليل اين پيشامد وجود كمي از لخته در رگهاي ريز است.

تيرگي پوست pigmentation بعد ازتزريق موي رگها گاهي ديده مي شود كه به مرورزمان به رنگ

ادامه مطلب

آرامبخش

به دليل مصرف آرامبخش، شما براي مدتی گيج و واكنشهايتان كندتراز معمول خواهد بود.

به اين دليل رانندگي به مدت ٢٤ ساعت بعد ازعمل توصیه نمی شود.

چون اين دارو درزمان استفاده فراموشي ميدهد شما خاطره بدي از عمل نخواهيد داشت ولي دستورات داده شده را شايد فراموش كنيد كه درآن صورت ميتوانيد به اين ياداشت مراجعه و يا عصربه مطب زنگ بزنيد. شماره مطب ٨٨٨٨٦١٩٧ و شماره همراه ٠٩١٢١٠٩٧٠٢٩ مي باشد.

در شرايطي كه بيمار همراه ندارد توصيه مي شود كه آژانس بيماررا ازمطب مستقيم به منزل ببرد.

 

 

 

ادامه مطلب

خونريزي

به ندرت در پایان عمل هنگام ايستادن و راه رفتن خونريزي مشاهده میشود و این خونريزي از محل خارج نمودن رگهاي  طنابي از زير پوست و گاهي از محل ورود به رگ سافن مي باشد. علامت خونريزي مشاهده لكه هاي قرمز كوچك يا بزرگ بر روي جوراب مي باشد.

در اين شرايط نگران نشويد و دراز بكشيد وپا را به اندازه ٤٥ درجه به طرف بالا نگاه داريد و به مدت ده دقيقه روي محل خونريزي محكم فشار دهيد وسپس بانداژ كنيد. جوراب و پانسمان را از روي پا بر نداريد.

ادامه مطلب

پيشگيري از لخته وريدي

هر چند وقوع اين حادثه بعد از عمل واريس نادر است ولي چون ميتواند عواقب جدي داشته باشد ما براي پيش گيري ازلختگي خون در وريدهاي عمقي نه تنها راه رفتن و پوشيدن جوراب را توصيه مي كنيم بلكه خون را هم توسط داروي هپارين سبك به نام ‘اناكسپارين’ Enoxaparin  رقيق مي كنيم.

تزريق روزانه زیر جلدی می باشد. اولين تزريق توسط پرستار و تزريق هاي بعدي توسط بيماردرمنزل انجام مي شود.

ممكن است محل تزريق موقتآ كمي كبود شود.

اين آمپول ها آماده از داروخانه خريداري مي شوند و بعد از خارج

ادامه مطلب