• ٠٢١٨٨٨٨٦١٩٧
واریس

آشنایی با واریس و خطرات ناشی از آن

یکی از بیماری های شایع اندام های تحتانی از قبیل پاها، ابتلا به نوعی مشکل عروقی به نام واریس می باشد. توجه داشته باشید که این بیماری به ظاهر ساده می تواند مشکلات جدی را برای شما ایجاد نماید. این در حالی است که می توان به راحتی از آن پیشگیری نمود و یا آن را درمان کرد و مانع پیشرفت بیماری شد.

بیماری واریس چگونه است؟

در بدن انسان عروق بسیاری از قبیل سرخرگ ها، سیاهرگ ها و مویرگ ها وجود دارند که بیماری واریس مربوط به سیاهرگ ها

ادامه مطلب
واریس

آشنایی با واریس و روش های درمانی آن

بسیاری از افرادی که شغل آنها به گونه ای است که در طول روز مدت زمان زیادی را ایستاده سپری می کنند، قطعا حداقل یکبار کلمه واریس به گوششان رسیده است. بیماری به ظاهر ساده ای که می تواند در دراز مدت آزار دهنده باشد و می توان از بروز آن جلوگیری کرد. در ادامه قصد داریم تا شما را با واریس و راه های درمان آن بیشتر آشنا نماییم.

واریس چیست؟

در واقع واریس یک اتساع غیر طبیعی و نوعی پیچ خوردگی در ورید های نزدیک به سطح پوست می باشد

ادامه مطلب
انواع واریس

انواع بیماری واریس و درمان آن

پیچ خوردگی ورید های سطحی در زیر پوست باعث ایجاد انواع واریس در بدن می شود. به دلیل گردش خونی غیر عادی در اندام های بدن ورید ها دچار اتساع غیر عادی و پیچ خوردگی می شوند که حالت زشت و نامناسبی به اندام می دهند و باعث به وجود آمدن انواع واریس در بدن می شوند. واریس عموما در اندام های تحتانی اتفاق می افتد و علت این اتفاق گرفتگی دریچه های لانه کبوتری در این اندام  هاست. مهم ترین علت ایجاد واریس در بدن، بی تحرکی است.در ادامه

ادامه مطلب
بهبود واریس

توصیه های غذایی جهت بهبود واریس

وقتی سیاهرگ ها گشاد می شوند و ورید متورم می شود به آن واریس می گویند. توصیه های غذایی برای بهبود واریس وجود دارد که با رعایت آن ها قادر به درمان آن خواهید بود. واریس را از جمله شایع ترین بیماری های عروقی می نامند که ده تا بیست درصد از مردم را شامل می شود. در این مقاله به بررسی توصیه های غذایی جهت بهبود واریس خواهیم پرداخت.

ابتلا به واریس

وقتی افراد به دلایل گوناگون چون مسائل کاری برای مدت طولانی ایستاده کار می کنند با بیماری

ادامه مطلب
درمان واریس

درمان واریس به صورت خانگی با روش‌های متنوع

واریس یکی از بیماری‌های شایع می‌باشد که بر روی رگ‌های پا اثر گذاشته و باعث پارگی رگ می‌گردد. جهت درمان واریس متخصصین از روش‌های مختلفی بهره می‌برند. همچنین برای درمان بیماری واریس می‌شود از روش‌های خانگی بهره برد که کمترین تأثیرات منفی را به دنبال دارد. با کسب اطلاع در مورد روش‌های درمان واریس می‌توان در کوتاه‌ترین زمان برای رفع این بیماری چاره اندیشید.

دلایل ابتلا به واریس

از دلایل بروز بیماری واریس می‌توان به ثابت نشستن و ثابت ایستادن اشاره کرد. از این رو کارگران و کارمندان بیشتر در معرض

ادامه مطلب
اسکلروتراپی

درمان مویرگهای پوستی یا اسکلروتراپی چیست؟

حتما شما هم افراد بسیاری را دیده‌اید که در قسمت ساق پا رگ‌های تیره رنگ و کبود داشته باشند. این رگ‌ها معمولا برجسته نیز هستند. بی شک شما هم با این بیماری که به نام بیماری واریس معروف است آشنایی دارید. این بیماری را بیشتر در خانم‌ها مشاهده می‌کنیم. در این مطلب سعی کرده‌ایم تا اطلاعات مفیدی در مورد این بیماری و شیوه‌های نوین درمانی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

واریس چیست؟

واریس بیماری است که در آن دیواره رگ‌ها دچار تورم می‌شوند و این تورم رگ‌ها بیشتر در

ادامه مطلب
جراحی واریس

جراحی واریس، چطور و چگونه؟

واریس یکی از شایع ترین بیماری های عروقی بشمار می آید که سختی هایی برای بسیاری از افراد مبتلا به آن را در پی دارد در صورت احساس درد توصیه می شود در جهت جراحی واریس اقدام نمایید. عمل جراحی واریس به صورت سرپایی به روش های مختلفی انجام می گیرد. که عمل جراحی فلبوتومی و لیزر یکی از این روش های درمان سرپایی است که بر حسب تجویز پزشک یکی از آنها انتخاب می شود.

بیماری واریس

واریس یک بیماری بسیار شایع عروقی در بشر می باشد که می

ادامه مطلب
بیماری واریس

مراقبت های بعد از جراحی واریس

درمان مویرگ ها و درمان بیماری واریس می تواند شامل درمان سرپایی واریس ، لیزر درمانی، جراحی واریس، اسکلروتراپی و جوراب واریس باشد که تشخیص نوع روش درمان، توسط پزشک انجام می شود. اما روش جراحی واریس، هم چنان جزء پرکاربردترین روش های درمانی قابل استفاده برای مبتلایان به این بیماری می باشد. توصیه های مراقبتی کلی بعد از جراحی واریس وجود دارد که بسته به نوع عمل جراحی برای درمان واریس، ممکن است برخی مراقبت های خاص نیز وجود داشته باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

مراقبت

ادامه مطلب

راه های پیشگیری از بیماری واریس

در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در مورد بیماری واریس و نحوه درمان و پیشگیری از آن بپردازیم اگر می خواهید در مورد بیماری واریس، درمان و پیشگیری آن اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید بیماری واریس یکی از بیماری هایی است که همیشه در کمین است و اگر نکات پیشگیری و درمانی آن رعایت نشود احتمال مبتلا شدن به آن هم زیاد خواهد بود و حتی ممکن است شما مجبور به انجام جراحی واریس شوید! لذا آگاهی از این بیماری و راه های پیشگیری از آن می

ادامه مطلب
درمان واریس

علائم واریس و راه های درمان آن

واریس به عملکرد نادرست سیاهرگ های بدن مربوط است. در صورتی که سیاهرگ ها متورم شوند فرد دچار واریس پا می شود. برای درمان واریس باید به پزشک مراجعه شود. درمان واریس بسته به شرایط بیمار انجام می گردد. در صورتی که درمان های دیگر جواب ندهد رگ های خونی باید در بیمارستان و یا کلینیک تخصصی واریس تحت عمل جراحی برداشته شوند.

واریس

سیاهرگ های ریزی در بدن وجود دارند که خون را به سیاهرگ بزرگ می رسانند تا سیاهرگ اصلی آن را به قلب بازگرداند. در صورتی که سیاهرگ های

ادامه مطلب