واریس یکی از شایع ترین بیماری های عروقی بشمار می آید که سختی هایی برای بسیاری از افراد مبتلا به آن را در پی دارد در صورت احساس درد توصیه می شود در جهت جراحی واریس اقدام نمایید. عمل جراحی واریس به صورت سرپایی به روش های مختلفی انجام می گیرد. که عمل جراحی فلبوتومی و لیزر یکی از این روش های درمان سرپایی است که بر حسب تجویز پزشک یکی از آنها انتخاب می شود.

بیماری واریس

واریس یک بیماری بسیار شایع عروقی در بشر می باشد که می توان گفت حدود 10 الی 20 درصد جمعیت به این بیماری مبتلا می شوند. این بیماری اغلب در افراد مسن و نیز خانم های باردار مشاهده می شود و این امر به دلیل تغییرات هورمونی در افراد هویدا می شود. با بالا رفتن سن در افراد و مواجه شدن با التهاب، رگهای بدن گشاد شده و با مرور زمان از حالت طبیعی ارتجاعی خارج می شوند. روش های بسیار زیادی برای درمان و پیشگیری از پیشرفت این بیماری وجود دارد که شما می توانید یکی از روش های موجود را انتخاب و اعمال نمایید. با توجه به این امر که واریس در زیبایی بدن تاثیر عکسی می گذارد به همین دلیل بسیاری از افراد برای درمان این بیماری به جراحی واریس اقدام می کنند. با جراحی واریس می توان پوست خود را زیبا و جوان تر ساخت.

جراحی واریس

چرا باید نگران رگ های واریسی باشیم؟

رگ های واریسی اغلب بدون علائم آزار دهنده در افراد شکل می گیرند و تنها علائم اذیت کننده آن ایجاد تصویر زشتی می باشد که در پوست افراد نمایان می شود؛ اما بایستی توجه داشت که وجود واریس در جاهای مختلف بدن نشان از این می باشد که گردش خون شما دچار مشکل شده است. مقدار خون موجود در رگ های واریسی کم می شود و بیشترین مقدار خون به قلب جریان دارد. در برخی از موارد مشاهده شده است با پاره شدن رگ های واریسی مشکلاتی مانند زخم های رو باز پوستی و ورم همراه با درد بوجود می آید که در این صورت فرد با مشکلات بسیاری در فعالیت های روزمره مانند خواب و ورزش و پیاده روی مواجه می شود؛ در این صورت راهی جز جراحی واریس وجود ندارد امروزه افراد بسیاری که به این بیماری مبتلا هستند در جهت جراحی واریس و درمان سرپایی اقدام می کنند.

جراحی واریس

جراحی واریس

جراحی واریس در صورتی توصیه می شود که درد شدیدی را به دلیل بیماری واریس تحمل نمایید. جراحی واریس معمولا به صورت سرپایی صورت می پذیرد که در بخش بعدی به این موضوع پرداخته ایم. همچنین لیزر واریس یکی دیگر از روش های درمان سرپایی واریس می باشد این روش برای واریس هایی که به صورت تارهای نازک در زیر سطح پوست و یا به صورت شبکه ای هستند مورد استفاده قرار داده می شود. حرارت حاصل از لیزر رگ های واریسی را از بین می برد و پوستی صاف و بدون هیچ گونه آثاری از رگ های واریسی را برای شما به ارمغان می آورد.

جراحی واریس

درمان سرپایی واریس

درمان سرپایی واریس و جراحی واریس به صورت زیر انجام می شود:

جراحی شکافتن و بستن: در این مورد جراحی واریس، بایستی به متخصص ترین و با تجربه ترین پزشک مربوطه مراجعه نمایید تا از عوارض بعد جراحی واریس تا حدودی کاسته شود. در این روش حدود 1 الی 3 هفته طول خواهد کشید تا عوارض بعد از جراحی واریس از بین رود در این مدت به شما توصیه می شود تا از جوراب واریس برای ناحیه پا استفاده نمایید.

عمل جراحی فلبوتومی: در این روش جراح مربوطه با استفاده از تیغ جراحی رگ های واریسی در ناحیه پا را برمی دارد و معمولا با بی حسی موضعی این جراحی انجام می شود. همچنین احتمال عفونت و یا تغییر پوست در ناحیه های مربوطه بدن وجود دارد که با گذشت زمان این عوارض از بین خواهد رفت.

رادیو فرکانسی درون رگی: در این روش درمان سرپایی هیچ گونه برشی بر روی پوست افراد انجام نمی شود و در کوتاه ترین زمان ممکن دوران نقاهت صورت می پذیرد.

اسکلروتراپی: در این روش نیز به درون واریس با تزریق فوم مخصوص و مایعات شیمیایی سوزاننده رگ های آسیب دیده درمان صورت می پذیرد.

جراحی واریس

کلینیک تخصصی واریس

برای جراحی واریس می توانید به پیشرفته ترین و مجهزترین کلینیک تخصصی واریس مراجعه نمایید. در این کلینیک ها متخصص ترین پزشکان و کادر پرستاری آماده خدمت رسانی به بیماران واریسی هستند. بعد از جراحی واریس افراد بایستی بسیار مراقب باشند و تحت نظر پزشک خود داروهای تجویز شده برای بهبودی هرچه زودتر را مصرف نمایند.